ortejgnjfnhh888.gif

نماد الکترونیک

 
 
قوانین ملکی

 

 

 
 legal-glossary86868.png

  واژه نامه حقوقی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام عقد قرارداد فروش یا اجاره ملک با برخی واژه های نا آشنا برخورد کرده باشید که معنی آنها را ندانید. در واقع یک قرارداد فروش یا اجاره، یک سند حقوقی است که شما باید از واژه هایی که در آن بکار رفته است آگاهی داشته باشید. زیرا برخی از این واژه ها داراری بار حقوقی است و بهتر است شما کاملاً بدانید چه قراردادی را امضاء می کنید.
بخش واژه نامه حقوقی املاک اصفهان ، برای آشنایی کاربران با واژه های حقوقی مرتبط با ملک می باشد که کاربران می توانند تمامی واژه های مرتبط با ملک را بر اساس حروف الفبا در این بخش مطالعه نمایند.
مشاهده این صفحه ...


    قانون روابط موجر و مستاجر

فصل اول - روابط موجر و مستاجر

 ‌ماده 1- از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، اجاره کلیه اماکن اعم از مسکونی، تجاری، محل کسب و پیشه، اماکن آموزشی، خوابگاههای‌دانشجویی و ساختمانهای دولتی و نظایر آن که باقرارداد رسمی یا عادی منعقد میشود تابع مقررات قانون مدنی و مقررات مندرج در این قانون و شرایط‌مقرر بین موجر و مستاجر خواهد بود.

مشاهده این صفحه ...


   آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان ها
 
بخش اول‌: قسمتهای مختلف ساختمان‌ فصل اول‌: قسمتهای اختصاصی‌ ماده ۱ـ قسمتهایی از بنا، اختصاصی تلقی می‌شود که عرفاًبرای استفاده انحصاری شریک ملک معین یا قائم مقام او تخصیص‌یافته باشد. ماده ۲ـ علاوه بر ثبت اراضی زیربنا و محوطه باغ‌ها وپارک‌های متعلّقه برای مالکیت قسمتهای اختصاصی نیز باید بطورمجزا سند مالکیت صادر شود، مشخصات کامل قسمت اختصاصی‌از لحاظ حدود طبقه‌، شماره‌، مساحت قسمتهای وابسته‌، ارزش وغیره باید در سند قید گردد. فصل دوم‌: قسمتهای....

مشاهده این صفحه ...

   اصطلاحات حقوقی

افراز : تقسیم مال مشاع است توسط ادارات ثبت یا دادگاه ها. برای انجام افراز باید جریان ثبت ملک مورد درخواست به اتمام رسیده باشد ،لیکن نیازی نیست که در دفتر املاک نیز به ثبت رسیده باشد و یا سند مالکیت آن صادر شده باشد .و مادام که مالکانی نسبت به تصمیم واحد ثبتی اعتراض نکرده اند (تا 10 روز پس از ابلاغ تصمیم اداره ثبت) اداره ثبت ،عملیات افراز را انجام خواهد داد . در صورت اعتراض دادگاه شهرستان به دعوی رسیدگی و حکم مقتضی صادر خواهد کرد.حکم دادگاه شهرستان قابل شکایت فرجامی است (براساس مواد 1 و2 قانون افراز وفروش املاک مشاع).
 

   اصطلاحات ملکی

املاک مجهول المالک – درقانون ثبت به املاکی اطلاق می شود که در موقع پلاک کوبی در ثبت عمومی در دفتر توزیع اظهار نامه به نام اشخاص معرفی گردیده ولی تاکنون از طرف مالک ویا قائم مقام قانونی وی در خواست ثبت آن به عمل نیامده باشد و متصرفین اینگونه املاک می توانند باتوجه به دفاتر توزیع اظهار نامه که در ادارات ثبت موجود میباشد همچنین مدارک عادی خریداری نسبت به درخواست ثبت آنها اقدام نمایند.

مشاهده این صفحه ...


 

 
 
 

 آدرس: اصفهان- آبشار سوم- بعد از اجلاس سران- ورودی اصفهانک

         تلفن : 2202 3858 031   

 تماس تلگرام:09136974452       

ggyuiiiiiiiiiiiiiiiiiiii9999999.gif

  تمامی حقوق محفوظ و متعلق

    به املاک اصفهان است

  مرور گر خود را بروز کنید!!! 

          برای دانلود کلیک کنید

 

طراحی وب سایت